ישנם יותר מ -100 תבלינים, עשבי תיבול ותערובות שונות שבעזרתם אנשים מעשנים את בשרם מדי יום. נתחי הבשר הטובים ביותר לעישון הם הנתחים השומניים כגון כתף חזיר וצלעות. עישון מייבש את הבשרים הללו, אך תכולת השומן הגבוהה של הצלעות והכתף מסייעת לשמור עליהם לחים, רכים וארומטיים.

משך הזמן הנדרש לעישון בשר תלוי בקשיות הכוללת

בגודל ובכמות השומן והקולגן בנתח הבשר. לחתכים דלי שומן יש זמן בישול קצר יותר ותכולת שומן נמוכה יותר, אך הם יכולים להתייבש במהלך תהליך העישון אם מבשלים אותם לתקופה ארוכה יותר. ההבדל העיקרי בין צלייה לעישון בשר הוא משך הזמן המיוצר וטעם העץ הנדרש לבישול. העץ מגיע במגוון טעמים החל מדובדבנים ועד היקורי.

מבשלים את הבשר שלך ברמה נמוכה, ומונעים את היווצרות השומן, מה שאומר שבמקום להמיס ולהבהיר את השומן מן החי הקשה עליך לפרק את הסיבים שבבשר לפני העישון.
בכדי לשמוע מידע על מעשנת בשרים להשכרה עליך להעיף מבט ב- idans.co.il

טיפ אחר שהוא מציע נראה שאינו מובן מאליו

שמור על מדחום בשר בהישג יד כאשר אתה מעשן. עדיף שיהיו שני מדחומים מדויקים לעישון: מדחום בשר המותקן באזור העישון שיגיד לך את טמפרטורת העישון ומד חום בשר המותקן על הבשר שיגיד לך את הטמפרטורה הפנימית במהלך העישון.

כלל היסוד של העישון

הוא להכניס את הבשר למעשנת כך שהוא מוקף בעשן. תהליך העישון יכול לייצר נתחי בשר לעיסים שהם לא טובים כאשר מבשלים אותם בשיטות אחרות, כגון בשר חזה, שלא קל לאכול אותו כשהוא מבושל בטמפרטורה איטית ונמוכה. עישון בשר לא רק מגביר את הטעם, אלא גם הופך את הבשר לרך יותר מאשר כשהוא מבושל במנה אחת.

עישון חם חושף מזון לעשן בסביבה מבוקרת חום כגון מעשן

תנור או מעשן. עישון חם דורש שימוש במעשנת המייצרת חום במעשנת מגורם מחומם על בסיס פחם (המייצר חום מכף הרגל הפחם או מרכיב מחומם מחוץ למעשנת), או מכיריים; באחרון האוכל "מעושן חם" במהלך הבישול בטעם עשן עץ. מעשני פרופאן נועדו לאפשר עישון בשר בסביבות מבוקרות יותר בטמפרטורה.

הביאו את הבשר שלכם למי מלח כך שהוא לא יתייבש במהלך תהליך העישון. הטעם המעושן האופייני הוא היבט חשוב בעת עישון בשר, ועליך לבחור במעשנת המשתמשת בפרקט. מזונות מעושנים דורשים עץ קשה כגון אלון, תפוח, מזקייט, פקאן והיקורי.

בעזרת חמאה

עשבי תיבול, בקר או עוף אפשר להזריק נתח בשר גדול כדי להוסיף טעם ולשמור אותו עסיסי יותר. עבור בשרים גדולים כגון בשר חזה, אתה יכול להזריק את המרינדה יום לפני העישון כדי להגביר את הטעם והרוך. הוספת מרינדה או רוטב בישול לפני עישון הבשר יכולה לעזור לשמור על לחות הבשר אם אפשר.

אם אתה קונה בשר טרי לעישון או לא, אתה יכול להוסיף עוד כמה ימי המתנה לפני הפשרה במהירות, אך לא מומלץ להפשיר במהירות. עישון קר לא צריך להיות מזון מבושל, כמו בשר שנרפא לפני עישון קר.

במילים אחרות, עישן אותו נמוך ולאט כדי להמיס את הרקמה הקשה בבשר ולתת לעשן זמן לספוג. זהו טעם עדין העולה מהבשר במעשנת. מכיוון שהוא דל ודל שומן, הבשר מתבשל באיטיות והופך לחתיכת בשר מעושן רך.

לברווז יש בדיוק את כמות השומן הנכונה כך שהוא לא נוטה להתייבש-מה שיכול להיות מאבק גדול כשאתה מנסה בשר מעושן לראשונה.

אם אתה רוצה לנסות לעשן

התחל בבשר פשוט כמו צלעות חזיר, צלעות בקר או הודו. הבשרים הטובים ביותר למתחילים בשר מעושן אינו יקר ואינו דורש שעות רבות כמו עופות, דגים או נקניקיות. בחר את הבשר הטוב ביותר לעישון זה אולי נשמע כמו חילול הקודש של טקסני, אבל התחל עם בשר חזיר.

אם אתה חדש בעישון בשר, חפש מעשן שקל ללמוד אותו. אם יש לך מעשן פחם מדוכא, עולם עישון הבשר ייפתח בפניך. הבשרים הטובים ביותר למתחילים קלים, מהירים ופשוטים להכנה כולל צלעות בקר, צלעות חזיר, הודו, ברווז וסלמון.

לדברי נלסון

ברגע שאתה מרגיש ששלטת ביסודות העישון עם רכישות נגישות, אתה יכול להמריא לראש עץ הבשר, כגון בקר וצלעות. הם מעט יותר יקרים, אך קלים לבישול ומביאים תוצאות טעימות. אם אתה טוב עם סוג הבשר שאתה יכול להרשות לעשן, כדאי להקדיש קצת יותר לחיתוכים האיכותיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *